Middle School Honor Roll

First Marking Period, 2017-18

Grade 7

Ali, Nadia Latice
Alsworth, Subha Nirmala
Andrews, Tyler Lee
Andrus, Ace Aaron
Andrus, Axl Aaron
Bachert, Emma G
Backer, Karley Marie
Baker, Lacey M
Barcomb, Nolan Michael
Barr, Meadow P
Baxter, Daija Monet
Benjamin, Mary Madeline
Benson, Kenzie Elise
Berman, Maxwell K
Bishop, Delainey K
Blakemore, Isaiah Oakley
Bohan, Luis Daniel
Bohrer, Lindsey
Bradley, Brooke A
Brown, Cole Randolph
Burden, Leah Katherine
Burrell, Elissa Jade
Burt, Michael Lyle
Busch, JohnPaul Alexsander
Campbell, Jessica Elizabeth
Canfield, Shane Michael
Carpenter, Owen James
Carrigan, Jacob Ronald
Chatlani, Ariana S
Clark, Caden Jacob
Clark, Derik Wayne
Cleary, Elise Isabella
Cole, Cullin Francis
Cole, Kristen A
Coleman, Tate Amyra
Conklin, Connor H
Cook Jr, DeShon Jernereo
Cook, Delaney Steele
Cook, Jackson Burke
Copp, Tatiana Grayce
Costley, Cadence Lynn
Croft, Alissa Marie
Crooker, Noah James
Crout, Ciana Jean
Crum, Teagan
Darcangelo, Adrianna Mae
Day, Julianna Cathryn
DeGuire, Jane E
Denson, McKenzie Cora
Dininny, Aidan Bryan
Drake, Isabelle Ann
Eberhard, Megan Ruth
Eberlin, Liam A
Eisenhauer, Alyssa Patricia
Elston, Garrett Charles
Evans, Michael T
Fairbanks, Austin James
Fazzary, Bloom Yesenia
Fesetch, Riley J
Fifield, Jacob Daniel
Foster, Mia G
French, Ashley Christine
Friend, Ashley M
Fullmer, Natalie Morgan
Gabrish, Caden James
Gambrell, Nicholas Gaetano
Gehl, Caitlyn M
Geinitz, Danica A
Genier, Lucia Pauline
Gerhardt, Austin Tyler
Giammichele, Isabelle R
Gillette, Nathan A
Goodman, Max Alexander
Grant, Connor Anthony
Greene, Caleb Nathan
Greene, Roman Prince Alexander
Gush, Shelby J
Gustin, Savannah R
Halbrook, Jared Anthony
Halm, Connor Mykal
Ham, Sydney R
Hanna, Zoe Shao Lian
Harley, Donovan James
Harpster, Zachary Ryan
Harris, Wyatt Cartwright
Hayes, Katelyn G
Heverly, James Alexander
Hilfiger, Payton E
Holden, Joshua M
Holloway, Jackson L
Hotchkiss, Corinne Elizabeth
Howerton, Dakoda Kaylee
Hoyles, Mariah Elizabeth Marie
Hubbard, Hailey J
Huntley, Emily Louise
Hunt, Sarah O
Huss, Samantha Rose
Insogna, Anthony Jo
Jackson, Connor William
Jacobs, Brody Tillman
Janeski, Ryan Joseph
Jenkins, Aniah
Jenkins, Madalyn Jean
Johanson, Alexander
Johnson, Arianna Maureen
Johnson, Logan Phillip
Jones, Morgan A
Kane, Spencer L
Karabaich, Patrick M
Karpowich, Macy Marie
Keach, Allison Grace
Kelley, Maddison Mae
Kent, Riley A
Kenyon, Emily Marie
Kerwan, Ayla Michelle
Kimball, Jonathan F
Kirkendall, Aubryonna M
Koratsis, Cole Richard
Kravec, Jayliann Catherine
Kruckow, Jennifer A
Kudva, Anu Pramila
La Forest, Cierra
Lawrence, Alexis Danielle
Lemak, Martha Ruth
Liddy, Brody William
Lipscomb, Ethan
Lotocky, William W
Lowe, William Donald
Lucas, Garrett Walter
Lunger, Rachel Ann
Mack, Tagen Ayla
Mantey, Keira Lynne
Marino, Genevieve C
Mascho, Tyler S
Massengale, Ryan D
Mattison, Jayden Rose
Mauter, Evan Michael
Maxson, Thea Catrina
May, Abigail Jane
May, Brielle Elizabeth
McKee, Seth Andrew
McMaster, Sophia Kathryn
Mendez, Tamara Sophia
Merrick, Aidan R
Miley, Connor Raymond
Miller, Hannah Mary
Miller, Kenda Jo
Millspaugh, Avery Joy
Minor, Mackenzie R
Mis, Tobias O
Mockler, Ian Matthew
Moffe, Brooklyn Dayne
Morse, Katie Lynn
Moxon, Boaz Anastasios
Newkirk, Paige Destiny
Nielsen, Owen N
Oakes, Samantha Kali
Orvek, Freedom Reef
Osiecki, Aiden
Ostrander, MaKenna Lee
Park, Brian
Peabody, Jaylin Elise
Peng, Rebecca Jingting
Perry, Brooke M
Perry, Gavin Michael
Plaskie, Gabriella D
Potter, Ryleigh E
Pronti, Jonathan Robert
Quach, Andy Vo
Raupers, Ethan Scott
Raupers, Hunter Alan
Rehkopf, Brant R
Reidy, Marianna Theresa
Rosettie, Makayla
Ruffer, Noah James
Ruggiero, Mario J
Ruhmel, Ian Philip
Rumsey, Lillie Michelle
Saglibene, Kendell Mariela
Saif, Nida
Savash-Acuna, Rosario Angeline
Schmachtenberger, Emma Loraine
Schneider, Kent Douglas
Schooley, Aidan M
Seeley, Kallie Nicole
Shelhamer, Grace Ning Hua
Smith Jr, Brent Bradford
Spicer, Matthew Hayes
Spier, Mallory Paige
Stedge, Reilly M S
Stein, Daniel D
Stevens, Colin J
Stevens, Vanessa E
Streeter, Eliana
Struble, Abreyonna Marie
Switala, Luke Robert
Telech, Hope C
Terwilliger, Isabella A
Thompson, Regan L
Timmerman, Julian Alexander
Torgalski, Alyssa R
Torrey, Ian Scott
Tremba, Taylor N
Truax, Amauri Allan
Turner, Hailey K
Valdes, Jorge
VanHouten, Ryan Michael
Villegas, Alexander J
von Ahn, Derek
Vondracek, Phoebe Caterina
Walker, Haylei
Wandell, Nicholas Cho
Watson, Ian J
Welty, Kaylee Mae
Wert, Gavin Matthew
West, Domanik M
Wheeler, Kaitlin P
Wheeler, Ryan C
Whispel-Biddle, Olivia Grace
Whitmarsh, Andrew George
Whitson, Grace Eileen
Wilcox, Amelia Margaret
Wilsoncroft, Seth Ryan
Wilson, Samantha K
Winkky-Wade, Marshall W
Wolf, Molly C
Wood, Adyson Nicole
Woodhouse, DeLaney Leigh
Wood, Noah Joseph

Grade 8

Adams, Aidan Thomas
Adams, Madison Leyann
Aepelbacher, Aaron Frederick
Aepelbacher, William Matthew
Aldrich, Zoe Avery T.
Alling, Kiersten Elizabeth
Alvernaz, Nicholas Anthony
Antes, Isabella Marie
Ardley, Emry J
Arnold, Gavin James
Austin, Blake Joseph
Bachert, Brendan James
Bailey, Emma
Baker, Matthew Christopher
Baker, Nathan John
Balster, Bethany Joy
Barber, Alexander Raymond
Barden, Nathan James
Barker, Ashleigh Elizabeth
Barlow, MacKenzie Sarah
Barr, Lily A
Bates, Skylair E
Beckham, Jayden Tyler
Beecken, Alexander S
Belosky, Hannah Grace
Benesh, Palmer James
Benjamin, Deanna-Jade Grace
Bennett, Khloe Marie
Benton, Alexandra Paige
Beschler, Nikolaos Avniel
Bliss, Angelina Hether
Blitz, Alexia Eleanor
Blitz, Kienan James
Blowers, Gabrielle Ann
Blowers, Lilly Jane
Bo, Andrew Owen
Bolt, Rose Elaine
Bond, Liam Edward
Bonsignore, Emily Barbara
Bostwick, Julian Michael
Brinthaupt, Erika Lynn
Brooks, Marcus I
Brown, Hunter Forrest Jon
Butler, Chelsea Ann
Byrd, Tatiana Rashel
Caccia, Hailey L
Cantando, Anna Elizabeth
Caracci, Katerina G
Carlson, Abigail Faith
Carpenter, Cameron Brooke
Carpenter, Patrick Connolly
Chrisman, Alexander Drew
Christmas, Erin Grace
Clinton, Stella Rose
Cole, Kaleb Michael
Cole, William Francis
Comfort, Kylie Elizabeth
Conway, Luke Alexander
Cook, Abigail Rose-Marie
Cortright, Tressa Lynn
Coss, Sydnee Anne
Couch, Kytrina Barbara
Cousin, Maxwell Scott
Cruz, Cadance Key
Davis, Nikolas James
DeLano, Lyndsey Maye
Delany, Nicole Erin
DeWeese, Evan James
Dixon, Tyler Clark
Dong, Sammi
Donovan, Chloe G
Drake, Madeline Marie
Eames, Matthew J
Eastwood, Aaliyah Marie
Edmister, Isabel Elle
Edson, Rebecca Jean
Edwards, Aleighcea Danielle
Evans, Katherine Grace
Fatula, Cassidy Nicole
Fayerweather, Helen Antonia
Fell, Cooper William
Fiorini, Gianni Alexander
Forester, Jack A
Forester, Lauren V
Gavin, Brenna Leigh
Geinitz, Gracelin Elizabeth
Giaconia, Allison Ann
Gillette, Matthew William
Granger, Lucas Jeffrey
Greenawalt, Dylan M
Gromer, Ty Lee
Grover, Justin James
Gryska, Mickayla Marie
Guzylak, Alexis Lee
Haberstroh, James John
Hampton, Mackenzie Lyn
Hanson, Emmett John
Hatch, Evan Michael
Heffner, Meghan Aaliyah
Henke, Emily Rose
Henry, Alayna Ashley
Herriman, Colin James
Hess, Britney Rose
Hill, Mitchell K M
Hill, Naleighja Najalei
Holzlein, Justin Edward
Hotaling, Samuel Anthony
Howard, Trevor David
Insogna, Breonna Marie
Isett, Madaleena Victoria
Javed, Sulemaun
Johnson, Elise L
Johnston, Gannon Michael
Kamas, Abbey Grace
Karpowich, Emma Louise
Kathan, Jenna Lynn
Kladias, Antonia
Kladias, Sophia
Knox, Jazmine Andrea
Koester, Catherine Jane
Kone, Sicily Maree
Koratsis, Eva Ruth Irene
Kuhnel, Grace Lin
Kuhnel, Paige Margaret
Kuhnel, Sydney Marie
Kurniawan, Catherine Tiara
Lacey, Sarah J
Laney, Olivia Anne
Laser, John Patrick
Lawas, Lucas Schiller
Levine, Kaylee Rose
Lewis, Ashley Ann
Lewis, Claire Kilroy
Lewis, Nia Rae
Licursi, Paige Renee
Lohmuller, Alexa Kathryn
Long, Benjamin Ryan
Loomis, Riley Michael
Lotocky, Sophia Maria
Lowman, Brady Elwin
Luangsuwan, Jessica Skye
Mack, Athen Kagen
Malone, Taylor Christine
Marquis, Gavin Q
Masker, Jack Thomas
Massengale, Benjamin D
Matthews, Makenzie Elizabeth
May, Brody Lee
McCauley, Noah James
McCawley, Marin P.Z.
McDougal, Sarah Annette
McLaughlin, Allison Maureen
McPike, Alexandra C
Menard, Luccianno Alberto
Micknich, Alivia Cecelia
Miller, Ariana Marie
Mills, Logan Carlyle
Montero, Antonio J
Morse, Kaden James
Mosher, Macayla Marie
Mosier, William Arthur
Mucci, Joseph Anthony
Munson, Cameron Brody
Murray, Kyleigh Marie
Naples, Sierra Rose
Nguyen, Emily KC
Nichols, Matthew E
O'Brien, Brenna Elaine
O'Connell, Curtis Mitchell
Packard, Olivia M
Paddock, Isabel Iris
Pagano, Samuel Frank
Pardy, Desiree Rose
Parker, Haylee Ann
Parker, Nathan John
Parker, Nickolas Ryan
Patel, Bhavi Pankaj
Patel, Khushi Piyush
Perciballi, Angelica Rose
Perritt, Grace Elsie
Perry, Elana Justine
Pesesky, Gretta Kaylin
Peterson, Sara Ann
Phillips, Erika Renee'
Picarazzi, Dominic M
Pribulick, Theodore Charles
Printup, Matthew Scott
Procopio, Matthew Domenico
Pronti, Angelina Hope
Pulvino, Kenady Alexis
Rahr, Thomas Richard
Raymond, Annabelle Rose
Reeves, Adrianna Marie
Remchuk, Bailey Michael
Ribble, Dylan Thomas
Robbins, Jaina Elizabeth
Robbins, Kristina Marie
Robinson, Jordyn Ann
Rodrigues, Taylor Ann
Romanski, Emma Marie
Romeo, Hunter Patrick
Ruby, Kaydence Danielle
Ruth, Mariah Catherine
Saunders, Violet Eres
Scharborough, KaHlil KaHeim
Schillo Jr, Christopher Joseph
Schooley, Lydia Joyelle
Schrage, Andrew Jason
Schrock, Mackenzie Ann
Schwab, Abigale Mackenzie
Scott, Artasia Mikel
Scott, Carly Elizabeth
Shaw, Aela Rain Scanlon
Shelhamer, Eric James
Shen, Joy Shiqi
Skelly, Jack Ransom
Smith, Alex Christopher
Smith, Carson Kendrick
Smith, Walker Edward
Snyder, Landen Robert
Spear, Aisha A
Spicher, Tyler Glenn
Stevens, Alexander James
Stone, Tyler Patrick
Tenbus, Nathaniel Owen
Thomas, Luke Carter
Tournour, Riley F
Trimber, Jocelyn Dianne
Trumbull, Jenessa E
VanPatten, Andrew R
Veres, Madelyn Elizabeth
Vrabel, Morgan Emily
Walpole, Stephanie Isabel
Wandell, Brianna N
Warrick, Kelsee Louise
Webb, Ellen Rose
Whiddon, Cameron Aerin
White, Sean Ryan
Wiehe, Mackenzie Lee
Williams, Daniel Brian
Wills, Morgan Alexis
Winkky, Keagen P
Wolcott, Madison Elizabeth
Wolf, Adam C
Wood, Bryson Charles
Wood, Hunter James
Woodworth, Samantha Ann
Wright, Hunter Alan
Yearick, Natalie Marie
Zisk, Luke A
Zoerb, Kellie Sue

 

 


Horseheads Middle School

950 Sing Sing Road
Horseheads, NY 14845
Phone:  607-739-6357
Fax:       607-795-2525
Grades:  7-8
Hours:    7:50am - 3:05pm

Ron Holloway, Principal
rholloway@horseheadsdistrict.com
607-739-6357

Rance Sechrist , Assistant Principal
   rsechrist@horseheadsdistrict.com

• Explore           • Empower           • Excel